Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie

Projekty 2017

Utworzono dnia 31.03.2017
Czcionka:
  1. „ZRÓB LALKI DO BAJKI”

 

 Projekt pn. "Zrób lalki do bajki" otrzymał dofinansowanie w kwocie 6.000 zł.

Celem projektu jest edukacja teatralna młodzieży w wieku 13-19 lat i jej rozwój emocjonalny, kontakt z "żywym teatrem", rozwijanie umiejętności manualnych i scenicznych poprzez warsztaty z robienia lalek marionetkowych i elementów scenograficznych. Nasz projekt będzie polegał na organizacji warsztatów, spotkań i spektaklów - wszystkie działania będą związane z teatrem marionetkowym.

Zaplanowane działania:

1. Warsztaty marionetkowe dla młodzieży (od marca do czerwca 2017 - 40 godzin) - warsztaty pod okiem instruktora, w czasie których młodzież pozna podstawy rzeźbiarstwa oraz konstrukcji lalek marionetek. Uczestnicy zapoznają się z pochodzeniem teatru lalkowego, jego początkami i związkiem z rzeźbą drewnianą, a następnie wykonają własną marionetkę i nauczą się podstaw animacji.

2. Przygotowanie spektaklu marionetkowego, z udziałem wykonanych samodzielnie lalek marionetek do wybranego przez uczestników tekstu.

3.Konstruowanie mobilnej sceny marionetkowej - młodzież wykona mobilną scenę marionetkową, która będzie wykorzystana do przedstawienia przygotowanego na warsztatach spektaklu.

4. Letnia Scena Marionetkowa - jako podsumowanie projektu przedstawiony zostanie spektakl marionetkowy prezentowany przez młodzież w 5 miejscowościach gminy Morzeszczyn (Morzeszczyn, Borkowo, Dzierżążno, Nowa Cerkiew, Lipia Góra). Będzie on efektem przeprowadzonych warsztatów

 

Środki finansowe przyznane na realizację operacji – 6.000,00 zł

 

Realizacja od:  

0

1

0

3

2

0

1

7

(dzień – miesiąc – rok)

do:

3

1

0

8

2

0

1

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.      „6xKS, CZYLI INTEGRACJA KLUBÓW SENIORA Z 6 GMIN”

 

Cel główny projektu:

Nawiązanie współpracy i integracja klubów seniorów z 6 gmin: Morzeszczyn, Lubichowo, Gniew, Skórcz, Smętowo, Skarszewy (dwa powiaty tczewski i starogardzki), poprzez wspólne organizowanie różnych przedsięwzięć m.in. zajęć ruchowych (kijki Nordic Walking, rowery, ćwiczenia) oraz imprez integracyjnych tj. Majówka dla Seniorów, Igrzyska Sportowe Seniorów "Seniorada 2017" czy Turniej Klubów Seniora

Cele szczegółowe:

1.      Spacery z Kijkami Nordic Walking - międzypokoleniowe spotkania mieszkańców i wspólne wymarsze z kijkami na malownicze trasy naszej gminy. Spotkania raz w tygodniu w wybranym dniu w okresie od wiosny do jesieni

2.      Wycieczki rowerowe dla mieszkańców gminy organizowane przez Klub Seniora:

rajd rowerowy do Leśniczówki w Brodach Pomorskich (relaks przy ognisku),

rajd rowerowy po Gminie Morzeszczyn (poznawanie krajobrazów i zabytków gminy),

rajd rowerowy do Gniewa (zwiedzanie zamku i starego miasta) i Piaseczna (Sanktuarium NMP),

rajd rowerowy do Pelplina (zwiedzanie Katedry i kompleksu Opactwa Cysterskiego),

rajd rowerowy nad jezioro do Płaczewa (relaks na plaży, kąpiele wodne, kajaki)

3.      Fitness dla seniorów i nie tylko - cykl zajęć z instruktorem fitness dla mieszkańców gminy (w tym seniorów) zachęcający do aktywnego spędzania wolnego czasu. Spotkania raz w tygodniu.

4.      Wizyty integracyjne Klubu Seniora w siedzibach Klubów Seniora z sąsiednich gmin: Skórcz, Smętowo, Gniew, Lubichowo i Skarszewy. Członkowie naszego Klubu Seniora odbyliby wizyty w 5 klubach seniora działających w innych gminach, aby nawiązać kontakty, wymienić się doświadczeniami, zaprezentować dotychczasowe działania i zaprosić do udziału w działaniach zaplanowanych w naszym projekcie.

5.      Majówka taneczna - impreza plenerowa, na którą zaproszone zostaną wszystkie wymienione w projekcie kluby seniora oraz mieszkańcy gminy. W programie: zabawy integracyjne, warsztaty rękodzielnicze, występy artystyczne w wykonaniu klubów seniora, bezpłatny poczęstunek dla wszystkich uczestników oraz zabawa taneczna "pod chmurką" przy zespole muzycznym

6.      Igrzyska Sportowe Seniorów "Seniorada 2017". Impreza plenerowa, której celem będzie przeprowadzenie turnieju sportowego dla 6 klubów seniora. Członkowie klubów będą rywalizować w kilku dyscyplinach sportowych określonych w regulaminie. Będzie to wspaniała zabawa dla seniorów i niezwykłe wydarzenie dla mieszkańców naszej gminy. Dla zwycięzców przewidziane będą puchary a dla wszystkich klubów nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników zawodów bezpłatny poczęstunek.

7.      Turniej Klubów Seniora. Do zabawy zaproszone zostałyby biorące udział w projekcie kluby seniora. Ich członkowie rywalizowaliby w 5 kategoriach: piosenka, taniec, skecz, konkurs manualny i najsmaczniejsza potrawa. Ich zmagania oceniałoby jury, wybierając zwycięzców. Na stołach pojawiłby się bezpłatny poczęstunek regionalny. Turniej byłby wspaniałą zabawą dla wszystkich seniorów oraz okazja do integracji osób starszych.

 

 

Realizacja od:  

0

1

0

4

2

0

1

7

(dzień – miesiąc – rok)

do:

3

1

1

2

2

0

1

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt finansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny