Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie

Wraca pora na Klub Seniora

Czcionka:

Klub Seniora we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Morzeszczynie rozpoczyna działania związane z projektem „Wraca pora na Klub Seniora” realizowanego i dofinansowanego w programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Pokolenia z Tczewa.

Projekt będzie głównie polegał na organizacji życia kulturalnego dla starszych ludzi, aby mieli

możliwość spotykania się i wspólnej zabawy. W ramach projektu planujemy następujące działania:

1. Cykl wykładów ze zdrowego odżywiania pn. "Zdrowy senior to aktywny senior" - spotkania ze specjalistami, popularyzujące zasady zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania się w wieku starszym, aby jeszcze na długie lata cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją.

2. Zajęcia rekreacyjno-ruchowe "Senior w ruchu" prowadzone przez specjalistów. Ćwiczenia rekreacyjne i ruchowe mające na celu utrzymać seniorów w dobrej formie i kondycji.

3. Integracja Klubów Seniora z różnych miejscowości: trzy spotkania integracyjne z okolicznymi klubami seniora. Panie z Klubu Seniora odbędą wizyty w 3 klubach seniora działających w innych gminach, aby nawiązać kontakty, wymienić się doświadczeniami, zaprezentować dotychczasowe działania i zaprosić do udziału w naszym projekcie.

4. Organizacja Turnieju Klubów Seniora w naszej gminie. Do zabawy zaproszone zostaną inne kluby seniora. Seniorzy będą rywalizować w 5 kategoriach: piosenka, taniec, skecz, konkurs manualny i najsmaczniejsza potrawa. Ich zmagania będzie oceniać jury, wybierając zwycięzców. Będzie to wspaniała zabawa dla wszystkich seniorów oraz okazja do integracji osób starszych.

5. Integracyjny wieczorek taneczny - na zakończenie projektu odbędzie się zabawa taneczna dla wszystkich zaprzyjaźnionych klubów seniora. Do tańca będzie przygrywał zespół a na stołach pojawią się potrawy regionalne.

Projekt zaczyna się 1 września br. i będzie trwać do końca roku. Kwota dofinansowania to 4700 zł.

Projekt dofinansowany w Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, ze środków Banku Spółdzielczego w Tczewie i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Październik 2021