Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie

Seniorzy w lipiogórskiej świetlicy

Utworzono dnia 08.10.2019
Czcionka:

Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie już od wielu lat jest organizatorem wydarzeń z okazji Dnia Seniora, w których uczestnikami są osoby tzw. „trzeciego wieku”.

Od jakiegoś czasu, inicjatywę organizacji tych imprez przejęli liderzy, niektórych sołectw. Tak się dzieje, np. w Lipiej  Górze, gdzie  Koło Gospodyń Wiejskich wraz  z Radą Sołecką, myślą o swojej społeczności lokalnej i starają się wyjść naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców. Gminny Ośrodek Kultury stara się współpracować i pomagać w razie potrzeby.

W sobotnie popołudnie, dnia 05 października br. spotkali się w świetlicy wiejskiej, Seniorzy z Lipiej Góry. 

 Gości powitali: Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Katarzyna Bandźmiera, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Celina Mueller oraz Wójt Gminy, Pan Piotr Laniecki, składając na ręce zebranych gości najserdeczniejsze życzenia, życząc wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego, szczęścia w gronie najbliższych, długich lat w zdrowiu i pogodzie ducha.

Przygotowaniem  imprezy, jak co roku  zajęli  się aktywni działacze wsi, panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Radą Sołecką na czele z Przewodniczącą, Panią Henryką Podwalską i  sołtysem wsi, Panią Barbarą Jędrzejczyk. Swoją pomocą służył również Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie. Na wspólne przygotowania uroczystości złożyła się część konsumpcyjna i część muzyczno - rozrywkowa.

Gospodarze jak zawsze stają na wysokości zadania i starają się przygotować poczęstunek „na bogato”. Nie zabrakło tradycyjnego toastu, i …100 lat oraz wspaniałego tortu. Przygotowano dania na ciepło, pyszne ciasta i różne smaczne przekąski. Ośrodek Kultury zapewnił część rozrywkową, gdzie seniorzy mogli uczestniczyć w  zabawach i tańcach.

Był to czas na wyjście z domu, spotkanie z małą rozrywką, raczenie się smacznymi potrawami kulinarnymi  i nieustającymi rozmowami przy stole, które uwielbiają lipiogórzanie.

Cieszyliśmy się wspólnie z Seniorami, ich radością i uśmiechem. W imieniu Organizatorów serdecznie dziękuję za obecność, za miłą i serdeczną atmosferę. Zawsze czujemy się w obowiązku, aby zapewnić seniorom miłe wrażenia. Uważamy, że dzięki wspólnej inicjatywie i dobrej współpracy udaje się nam to znakomicie.

  Poprzez tego typu spotkania  uczymy się wzajemnie pokonywać przestrzeń pokoleniową, stajemy się jedną rodziną, gdzie możemy razem uczestniczyć w dobrej zabawie i cieszyć się radością innych. Miło było popatrzeć na  zadowolone i uśmiechnięte  twarze.

Mamy nadzieję, że dla seniorów było to bardzo udane popołudnie i wieczór. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i poświęcony czas - Celina Mueller.

 

Fotorelacja

Utworzono dnia 08.10.2019, 15:27

Zegar

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 67

W poprzednim tygodniu: 128

W tym miesiącu: 279

W poprzednim miesiącu: 473

Wszystkich: 27320