Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie

Rozśpiewane Borkowo - KONFRONTACJE STYLÓW MUZYCZNYCH

Utworzono dnia 06.08.2019
Czcionka:

W ostatni piątek, dnia 02 sierpnia 2019 r. na boisku sportowym w Borkowie, Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie był Organizatorem wydarzenia muzycznego, pn. „Konfrontacje Stylów Muzycznych”. Był to koncert solistów i zespołów wokalno – instrumentalnych reprezentujących różne style i gatunki muzyki.

Konfrontacje tego typu odbyły się już po raz piąty. Ostatnie, co prawda, pięć lat temu, dokładnie 8 sierpnia 2014 roku, podczas IV Konfrontacji Stylów Muzycznych w ramach projektu z LEADERa, pn. „Morzeszczyńskie Konfrontacje Muzyczne”. Projekty składały się z trzech części, wiosennej, Konkursu Młodych Talentów Muzycznych, pn. „Muzyczna Scena Młodych”, gdzie młodzi ludzie z dwóch powiatów mogli zaprezentować swoje talenty muzyczne, letniej „Konfrontacje Stylów Muzycznych, ”, oraz jesiennej części „W Krainie Łagodnej Muzy”.

Bardzo się cieszymy, że po pięciu latach, udało się nam zrealizować kolejne, piąte, tego typu wydarzenie. Wszystko dzięki projektowi, współfinansowanemu przez Fundację PZU.

Wykonawcami byli  laureaci kwietniowego Konkursu Młodych Talentów Muzycznych, czyli dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z powiatu tczewskiego i starogardzkiego.

Na borkowskiej dużej scenie i przy profesjonalnym nagłośnieniu zaprezentowali się również soliści, instrumentaliści oraz zespoły, które  mają już długoletnie doświadczenie muzyczne. Na scenie zaprezentowało się 16 podmiotów: pięć zespołów i 11 solistów.

Gwiazdą piątkowego wieczoru był znany na ryku muzycznym,  zespół DROSSEL z Pelplina, wykonujący muzykę disco polo.

Celem Konfrontacji Muzycznych była  prezentacja dorobku muzyków, ich repertuaru muzycznego oraz promocja młodych artystów, wokalistów, zespołów wokalno-instrumentalnych. 

Piątkowe  popołudnie i wieczór, obfitował w atrakcje muzyczne. Iście muzyczna uczta. Sprzyjała piękna pogoda,  fantastyczny klimat i ciepła atmosfera, wyzwalająca tylko pozytywne emocje i wrażenia. Ci, którzy skorzystali ze sposobności bycia z nami, z pewnością nie żałowali, bo muzykę trzeba czuć i oddawać się jej z sercem. Tak było z naszymi wykonawcami, oddawali się swojej pasji i scenie…

Imprezie towarzyszyły również dodatkowe atrakcje, które pozwoliły, w ten wakacyjny czas, nieco inaczej, zabawić się również dzieciom i ich rodzicom.

Organizatorzy przygotowali punkt z animacjami dla dzieci, m.in. malowanie buziek, brokatowe tatuaże, mega bańki mydlane, malowanie na ecofolii…

Pojawiły się także stoiska z watą cukrową, popkornem, zabawkami, itp.

Nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni i małej gastronomii z KGW „Pomocna Dłoń” z Borkowa oraz  Kateringu „Miki” z Pelplina. Podczas naszej imprezy gościła również grupa motocyklistów z regionu kociewskiego, pod nazwą „MotoKociewie”. Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia…

Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, aby być razem z nami i wspólnie celebrować „piękno muzyki”, o różnym „zabarwieniu”.

 Bardzo pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli nas rzeczowo i finansowo.  Impreza została sfinansowana głównie ze środków Fundacji PZU w ramach projektu pn. „Konfrontacje Stylów Muzycznych” oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Morzeszczynie. Dodatkowo wsparcie otrzymaliśmy z:  Starostwa Powiatowego w Tczewie, Zakładu Malarskiego Paweł Laniecki z Morzeszczyna, Przedsiębiorstwa Usług Sanitarnych „PUS” w Kwidzynie, Firmy Handlowej „MIKI”  z Pelplina, prowadzonej przez Panią Annę Sobieralską, Firmy-Wypożyczalni Namiotów Imprezowych w Morzeszczynie, prowadzonej przez Państwa Jolantę i Tadeusza Dembek.

Dziękujemy bardzo, Firmie „Fabryka Imprezy” Marcin Gajewski, która kompleksowo przygotowała całą oprawę sceniczną, nagłośnieniową, itp.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Morzeszczyna za zabezpieczenie imprezy, na czele z Komendantem , Panem Januszem Chilińskim, a także Firmie Ochroniarskiej "Sztorm".

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się  w przygotowaniu Konfrontacji!!!…

 

Występy podczas „Konfrontacji…” laureatów Konkursu Młodych Talentów Muzycznych pn.” Muzyczna Scena Młodych”, który odbył się 26 kwietnia br. w Dzierżążnie:

Filip Zalewski – Gminny Ośrodek Kultury                     i Biblioteka Publiczna w Skarszewach

Wyróżnienie w kat. kl. I-III Szkoły Podstawowej – utwory instrumentalne na pianinie.

 

Amelia Krupicz – uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie?

Laureatka II miejsca w kat. kl. I-III Szkoły Podstawowej

 

Maja Rychlicka – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie.

Laureatka I miejsca w kat. kl. I-III Szkoły Podstawowej           

 

„D-mollki”- w skład zespołu wchodzą uczennice Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kulicach?

Zespół otrzymał Wyróżnienie w kat. kl. IV-VI Szkoły Podstawowej

 

 

Julia Grucza – Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach

Laureatka II miejsca w kat. kl. IV-VI Szkoły Podstawowej

 

Maria Hejnowska – uczennica  Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie

Wyróżnienie w kat. kl. VII-VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum

 

Agata Rostowska - Starogardzkie Centrum Edukacji Muzycznej

 Zajęcie II miejsca w kat. kl. VII-VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum         

 

Aleksandra Ogonowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie

Zajęcie I miejsca w kat. kl. VII-VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum

 

Występy zaproszonych wykonawców/ zespołów

Patryk Łapa – Uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie. Gra na trąbce. Swój talent muzyczny rozwija w Orkiestrze Dętej w Piasecznie w Gminie Gniew.

Zuzanna Szwarc  - Uczennica Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie. Swój talent muzyczny, a zwłaszcza grę na skrzypcach rozwija w Starogardzkim Centrum Edukacji Muzycznej w Starogardzie Gdańskim.

Zespół „Bambino” z Lubichowa, powstał 2005 roku.

Jagoda Chrzanowska ze Smętowa, Karolina i Klaudia Górskie z Morzeszczyna. Poza pracą śpiewają w zespole ewangelizacyjnym „Na cały Głos” przy Radiu Głos w Pelplinie.

Występ solistów i zespołu z Muzycznej Kuźni Talentów z Skowarcza.

Orkiestra Husarska „Bardowie” i Zespół instrumentalny z Bobowa/ Muzyka na żywo.

Kamil Zaremski z Starogardu Gd. – wokalista, kompozytor i aranżer, instrument – gitara akustyczna.

Zespół muzyczny "Kosmiczny Gruz” z Trójmiasta – czteroosobowy skład z muzyką Rock and

Rollową.

Zespół Drossel z Pelplina – muzyka Disco Polo.

 

Impreza dofinansowana ze środków Fundacji PZU.

 

 

 

Fotorelacja

Utworzono dnia 06.08.2019, 17:01

Zegar

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 66

W poprzednim tygodniu: 128

W tym miesiącu: 278

W poprzednim miesiącu: 473

Wszystkich: 27319