Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie

Kolejna wycieczka do Krynicy Morskiej za Nami!

Utworzono dnia 29.07.2019
Czcionka:

 Letni wypoczynek nad morzem!!!

 

Krynica Morska – miasto w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, na Mierzei Wiślanej, między Zatoką Gdańską, a Zalewem Wiślanym.

 Mierzeja Wiślana to mnóstwo porośniętych sosnowo-bukowym lasem wydm z ciekawą roślinnością, wysokimi wzniesieniami, dziką przyroda, zwierzętami i bogatym w rożne gatunki ryb Zalewem Wiślanym. Miejscowość turystyczna z portem morskim, czterema przystaniami morskimi i letnim kąpieliskiem.

 Wspaniały klimat Krynicy Morskiej, czyste powietrze bogate w jod, szeroka, bardzo czysta i bezpieczna plaża oraz odkryte solanki wpływają na popularność tego kurortu.


W sobotę, dnia 27 lipca br.,  Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie po raz kolejny był organizatorem wycieczki turystyczno – wypoczynkowej do Krynicy Morskiej, kurortu nadmorskiego, gdzie uwielbiamy wypoczywać.

Tym razem uczestniczyła, trochę większa grupa mieszkańców gminy, niż poprzednio, bo aż 84 osoby. Tego dnia przywitała nas piękna, słoneczna pogoda, inna, niż zapowiadano, dzień wcześniej w „pogodynCE”.  Przez cały dzień było słonecznie, bardzo ciepło i przyjemnie, dzięki  morskiej  bryzie nie odczuwało się gorąca, wszystko sprzyjało…

Gminny Ośrodek Kultury już od wielu lat jest organizatorem tego typu wydarzeń, no i o dziwo, chętnych nie brakuje. Jest to miejsce, które urzeka nas wszystkich i zawsze do niego wracamy, czy to z sentymentu, kolorytów miasta, czy też atrakcji, z którymi możemy się zmierzać i korzystać.

Jeśli dopisuje pogoda, to oczywiście  najważniejsze dla większości uczestników jest plażowanie, kąpiele i spacery brzegiem szerokiej,  piaszczystej plaży.

Niektórzy korzystają z  rejsów statkiem po Zalewie Wiślanym, czy zwiedzaniem Latarni Morskiej, która ma swoją piękną,  ciekawą historię. Niektórzy odwiedzili Kościół parafialny z 1938 r., przeszli się Ulicą Teleexpressu, jedną z najsłynniejszych w Polsce.

Na uczestników czeka zawsze wiele innych atrakcji, wszystko zależy od zasobności portfela. Dla maluchów, jak zawsze „Wesoło Miasteczko” w centrum Krynicy, Molo - Przystań, gdzie można było pospacerować, pozachwycać się widokami Zalewu Wiślanego, tudzież inne atrakcje, które każdy włączał indywidualnie w swoje plany na cały dzień.

W Krynicy Morskiej niepodzielnie królują ryby: panierowane i smażone z frytkami i surówką, pieczone oraz grillowane. I my nie omieszkaliśmy skorzystać z takiej okazji, lokalne potrawy jak najbardziej trzeba było spróbować…

Wróciliśmy po godz. 21-ej, trochę zmęczeni, ale zachwyceni i zadowoleni.

 

 

 

Fotorelacja

Utworzono dnia 29.07.2019, 15:11

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 97

W poprzednim tygodniu: 113

W tym miesiącu: 422

W poprzednim miesiącu: 503

Wszystkich: 26467